Zwycięzcy biegu odwiedzili Sejm

Dziewięciu laureatów VII Biegu na Unijno-Ekologiczną Orientację zwiedziło Sejm wspólnie z poseł Dorotą Rutkowską. 28 września na ul. Wiejską w Warszawie wybrali się: Kornelia Abramczyk, Karol Gapys i Bartosz Kuza ze Szkoły Podstawowej w Bolimowie, Jakub Jasiński, Przemysław Kwaczyński i Karolina Walczewska z Gimnazjum w Żelaznej oraz Szymon Wojciechowski, Kamila Seliga i Norbert Fijałkowski z Zespołu Szkół nr 4 w Skierniewicach.

Z uczniami Sejm zwiedzali opiekunowie: Marzena Kozicka, Krystyna Goczal i Jolanta Strojek.

Goście poseł Doroty Rutkowskiej mieli możliwość obserwować obrady posłów. Zobaczyli też m.in.: tablicę poświęconą parlamentarzystom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę z godłem Polski, które ocalało z samolotu rozbitego 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, Salę Kolumnową i kaplicę sejmową. Miłym akcentem było krótkie spotkanie z byłą premier Ewą Kopacz. Pobyt w Sejmie zakończył się obiadem.

VII Bieg na Unijno-Ekologiczną Orientację odbył się 1 czerwca br. w Głuchowie w powiecie skierniewickim. W 3,5-kilometrowym biegu uczestniczyło 11 drużyn ze szkół z powiatu skierniewickiego.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej