Zwiedzili Pałac Prezydencki i Sejm

Laureaci tegorocznego Konkursu wiedzy o Sejmie oraz członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora „MAK” z Makowa 8 maja zwiedzili wspólnie z poseł Dorotą Rutkowską Pałac Prezydencki i Sejm. W sumie w wycieczce do Warszawy wzięło udział 26 osób.

Troje uczniów: Agata Supera z Gimnazjum im. św. Wojciecha w Makowie, Kacper Słodki z Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach i Anna Murgrabia z Gimnazjum Integracyjnego w Skierniewicach zwyciężyli w Konkursie wiedzy o Sejmie, który w marcu zorganizowała poseł Dorota Rutkowska. Jedną z głównych nagród w konkursie była możliwość zwiedzenia Sejmu. – Dodatkową atrakcją dla młodzieży była wizyta w Pałacu Prezydenckim – mówi parlamentarzystka. – Udało się to zorganizować dzięki połączeniu dwóch planowanych przeze mnie na ten dzień wycieczek. Młodzież dołączyła do seniorów z Makowa, którzy oprócz Sejmu mieli zarezerwowane zwiedzanie pałacu – dodaje. Gimnazjaliści spędzili ten dzień pod opieką swoich nauczycieli: Jolanty Markowicz, Urszuli Pągowskiej i Marka Pągowskiego.

DSCF3266

Laureaci konkursu razem z poseł Dorotą Rutkowską w Sejmie mogli zajrzeć tam, gdzie większość zwiedzających nie ma wstępu. Zobaczyli m.in. gabinet marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, odwiedzili też siedzibę Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

DSCF3319

DSC_0738

Stowarzyszenie Klub Seniora „MAK” działa od kilku miesięcy. Jedną z pierwszych inicjatyw jego członków było spotkanie z poseł Dorotą Rutkowską. – Na tym spotkaniu poinformowałam seniorów o możliwości wyjazdu do Sejmu. Od razu wykazali zainteresowanie, poprosili swojego wójta, Jerzego Stankiewicza, o zapewnienie transportu, ja zajęłam się resztą – mówi posłanka.

DSCF3297

Prezydent Bronisław Komorowski podarował stowarzyszeniu gobelin. Prezesowi Eugeniuszowi Kossonowi wręczyła go Małgorzata Matuszewska, przewodniczka z Kancelarii Prezydenta RP.

 

Fot. Jolanta Markowicz, Gimnazjum im. św. Wojciecha w Makowie