Rozdajemy ekoulotki

Kilkaset ulotek z informacjami, co każdy z nas może zrobić, żeby ograniczyć zużycie plastiku, otrzymali już mieszkańcy Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i Piotrkowa Trybunalskiego. Broszurę, wydrukowaną na papierze w 100 proc. z recyklingu, rozdaje poseł Dorota Rutkowska. Jest też prośba posłanki, aby nie wyrzucać jej po przeczytaniu, tylko przekazać następnej osobie.

Ekologia na Forum Programowym KO

Milion ptaków i 100 tys. ssaków morskich ginie rocznie przez plastik. Pewnie nie raz widzieliście wstrząsające zdjęcia okaleczonych fok, które miesiącami cierpiały zaplątane w plastikowe linki, zabawki plażowe. Szacuje się, że w morzach i oceanach dryfuje 100 mln ton śmieci. Każdy z nas może sprawić, aby ich przynajmniej nie przybywało. Zerwij z plastikiem, to tytuł […]

„Zerwij z plastikiem” – nowy Zespół w Sejmie

Założyła go nasza koleżanka, posłanka Agnieszka Pomaska. Zapisało się już ponad 40 osób, na razie tylko posłów z Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska. Będzie co robić. Zrywanie z wszechobecnym plastikiem wcale nie jest łatwe. A przecież chodzi o bardzo ważną sprawę – ograniczenie szkodliwości plastiku w naszym codziennym życiu.