Zasłużona poseł Dorota Rutkowska

Odznakę „Zasłużony dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach” otrzymała Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2012/2013 26 września. W imieniu parlamentarzystki odebrała je Ada Światlak, dyrektor biura poselskiego.

Przyznaję, że jestem zaskoczona. Może dlatego, że ze Szkołą byłam związana właściwie od jej początków: jako radna, wiceprezydent miasta, teraz poseł i wszystko co do tej pory robiłam, traktowałam jako coś naturalnego – mówi Dorota Rutkowska.

Poza tym obecność państwowej uczelni traktuję jako dobrodziejstwo i fakt bardzo ważny dla Skierniewic. W wielu aspektach, począwszy od bogatszej oferty edukacyjnej, miejsc pracy, poprzez prestiż i promocję miasta. Bardzo dziękuję władzom uczelni za to wyjątkowe dla mnie wyróżnienie. To dla mnie zaszczyt. Czuję się też zobowiązana dalej służyć pomocą, co traktuję jako pewnego rodzaju misję dla miasta, dla uczelni i studentów, którzy tutaj zdecydują się kontynuować swoją ścieżkę wiedzy. Żałuję, że nie mogłam osobiście uczestniczyć w uroczystości inaugurującej rok akademicki, ale wynikało to z obowiązków sejmowych. Z przyjemnością przekraczam zawsze progi PWSZ i mam nadzieję, że będzie mi to dane jeszcze nie raz. Życzę wielu sukcesów zarówno kadrze naukowej, władzom uczelni jak i studentom – kończy pani poseł.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach istnieje siedem lat. Kształci na dziesięciu kierunkach studiów I stopnia (m.in.: bezpieczeństwo wewnętrzne, dietetyka, finanse i rachunkowość, ogrodnictwo, socjologia), prowadzi też studia podyplomowe (m.in.: architektura krajobrazu, rolnictwo- ogrodnictwo). Swoją wiedzą ze studentami dzieli się tu 79 wykładowców. W tym roku w szkole na pewno rozpocznie naukę pół tysiąca osób. Liczba ta może się jeszcze zwiększyć, bo nabór na niektóre kierunki przedłużono do 19 października br.

W sumie na uczelni kształcić się będzie prawie 1300 studentów. Witając nowych studentów, rektor uczelni prof. nadzw. dr hab.Tadeusz Janusz mówił: – Studia to najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Uczcie się i bawcie się. Życzę Wam wszystkiego dobrego.