Zapraszamy na Marsz Seniora!

Już po raz czwarty poseł Dorota Rutkowska organizuje w Skierniewicach Ogólnopolski Marsz Seniora z kijami nordic walking. Impreza odbędzie się 27 września (niedziela) w parku miejskim.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 10 przy Bramie Parkowej (ul. Sienkiewicza). Na 10.30 zaplanowana jest rozgrzewka, a na 11.00 start marszu. – Staramy się, aby ci, którzy przyjdą, dobrze się bawili i czuli się komfortowo – mówi Ada Światlak z Biura Poselskiego Doroty Rutkowskiej. – I rozgrzewkę, i półgodzinny marsz poprowadzi specjalista w gimnastyce dla seniorów. Razem z uczestnikami na szlak wyruszy ratownik medyczny. A po marszu będziemy częstować grochówką, pączkami i jabłkami – dodaje.

Tradycyjnie nie zabraknie nagród. Najstarszy i najmłodszy uczestnik dostaną kije nordic walking. Kilka kompletów kijów rozdamy wśród wszystkich bawiących się z nami.

Honorowy patronat nad marszem objęli: Parlamentarna Grupa Kobiet i Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji Marsze Seniora odbędą się w wielu miastach Polski. Organizują je w swoich rodzinnych miastach posłanki na Sejm RP.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Marsz Seniora w 2014r.

fot. 1

Marsz Seniora w 2014r.