Zamiast imieninowych kwiatów

DSC03659W ubiegłym tygodniu poseł Dorota Rutkowska świętowała imieniny. Swoich gości poprosiła, aby zamiast kwiatów kupili kosmetyki dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „DOM” w Skierniewicach i Domu Dziecka w Strobowie. – Kwiaty są piękne, obdarowywanie nimi – bardzo miłe, ale przy okazji imienin odwiedza mnie kilkadziesiąt osób, przykro patrzeć, kiedy kwiaty więdną i nic po nich nie zostaje, w takiej ilości… – mówi parlamentarzystka.

W ubiegłym roku goście przynieśli mnóstwo przyborów szkolnych i materiałów papierniczych. Wszystko przekazano do tych samych ośrodków dla dzieci.

– Podczas ubiegłorocznych spotkań z podopiecznymi ośrodków, dowiedziałam się, że bardzo przydałyby im się jeszcze różnego rodzaju kosmetyki. Stąd tegoroczny apel do moich znajomych, przyjaciół… – wyjaśnia Dorota Rutkowska.

DSC03720

Pomysł podoba się gościom posłanki. Chętnie włączają się do akcji wspierania lokalnych domów dziecka. – Każdy z nas ma poczucie, że tak trochę przy okazji robi dobry uczynek – mówią.

W piątek, 14 lutego, połowa zebranych prezentów trafiła do „DOMu” przy ul. Nowobielańskiej w Skierniewicach. Wywołały uśmiech na twarzach dzieci i opiekunów. Druga część upominków pojedzie niedługo do Strobowa.

DSC03721