Z dziennikarzami o seniorach

3Konferencja prasowa poświęcona głównie II Ogólnopolskiemu Marszowi Seniora – Skierniewice 2013 odbyła się w poniedziałek (23 września br.) w Biurze Poselskim Doroty Rutkowskiej w Skierniewicach. Parlamentarzystka organizuje marsz w najbliższą sobotę (28 września br.) w Sadzie Pomologicznym przy ul. Rybickiego. Szczegóły dotyczące imprezy w informacji powyżej.

W konferencji, oprócz organizatorki przedsięwzięcia, wzięli udział: Leszek Trębski, prezydent Skierniewic i Tomasz Dominiak, zastępca dyrektora Biura Poselskiego Joanny Skrzydlewskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Pani europoseł i pan prezydent są honorowymi patronami imprezy.

2

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących redakcji: Polska Dziennik Łódzki – ITS – Edyta Cieślak, Głos Skierniewic i Okolicy – Anna Wójcik-Brzezińska, skierniewickie.pl – Anna Bruger, Radio Łódź – Katarzyna Grabowska, Radio RSC – Paweł Mróz, Radio Victoria – Przemysław Rybicki, TV Skierniewice – Łukasz Saptura i Dariusz Dzik. Dziennikarze przy okazji marszu interesowali się szerzej sprawami dotyczącymi ludzi starszych. Pytali m.in. o szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie dla seniorów, za które w większości płaci skierniewicki Urząd Miasta, a także o szanse na powstanie Domu Pomocy Społecznej w naszym mieście. Poseł Rutkowska zwróciła uwagę dziennikarzy na przyjęte w tym miesiącu przez Sejm zmiany w ustawie o samorządzie gminnym, które tworzą podstawy prawne dla funkcjonowania rad seniorów.

1