Wystawa „Mrożek. Życie warte jest życia”

Fotografie Pawła Chary prezentowane są na wystawie „Mrożek. Życie warte jest życia” w zabytkowym parku Kliniki Rehabilitacji w Nowym Dworze (powiat skierniewicki). Wernisaż odbył się 29 czerwca. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: wojewoda łódzki, prezydent Skierniewic i starosta powiatu skierniewickiego. Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia.

Projekt „Mrożek. Życie warte jest życia” rozpoczął się pod koniec 2011 roku. Autorem zdjęć jest Paweł Chara – fotograf, a jednocześnie osobisty sekretarz, dokumentujący ostatnie lata życia wybitnego twórcy. Efektem czterech lat pracy są: prezentowana w kraju i za granicą wystawa fotograficzna, film paradokumentalny oraz album ze zdjęciami. Fotografie, ukazujące postać Sławomira Mrożka (ur. 29.06.1930 r., zm. 15.08.2013 r.), wybitnego polskiego dramatopisarza, prozaika oraz rysownika, zrobione zostały w malowniczych plenerach oraz w klimatycznych wnętrzach.
– Mrożek bywał w Klinice Rehabilitacji w Nowym Dworze. Miejsce wystawy nie jest więc przypadkowe. Zachęcam do jej obejrzenia – mówi Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP.

 

źródło i fot. Dziennik Łódzki/skierniewice.naszemiasto.pl i Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej