Wymarzony ciężki wóz

3Nowy nabytek OSP w Mokrej Prawej – samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN prezentowany był podczas dorocznego zebrania sprawozdawczo-wyborczego jednostki, które odbyło się 1 marca. Sześciu druhów złożyło ślubowanie i wstąpiło w szeregi OSP. Do braci strażackiej dołączył ksiądz Rafał Babicki.

Jednostka OSP w Mokrej Prawej należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali do różnego rodzaju akcji ponad 40 razy, w tym do pożarów osiem razy. Jednostka leży przy drodze krajowej nr 70, w pobliżu autostrady A2 i niestety często zdarzają się interwencje dotyczące wypadków drogowych.

4

Samochód MAN LE 18.280 z 2003 roku, który od 23 stycznia garażuje w Mokrej, zastąpił mocno wysłużonego już i często awaryjnego Jelcza. Do tej pory służył jako wóz drugiego wyjazdu w JRG nr 6 PSP w Łodzi. Przed oddaniem go na teren gminy Skierniewice przeszedł niezbędną renowację, wymieniona została m.in. skrzynia biegów. Zbiornik auta mieści ponad 5 ton wody oraz 500 litrów środka pianotwórczego, co umożliwia  skuteczne prowadzenie działań gaśniczych.  Druhowie otrzymali więc wymarzony ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy. Podczas zebrania dziękowali poseł Dorocie Rutkowskiej za skuteczną pomoc przy pozyskaniu tego sprzętu. – Cieszę się, że mogłam pomóc. Będę spokojniejsza wiedząc, że wyjeżdżacie do akcji bezpieczniejszym autem, w którym wszystko sprawnie działa – mówiła Dorota Rutkowska. – Dobrze, że od dziś w waszych szeregach jest sześciu młodych druhów, bo obsada tego samochodu powinna być większa. Trzymam też za słowo, ze strażaków z Mokrej Prawej nie będzie już brakowało podczas powiatowych zawodów pożarniczo gaśniczych – dodała.

7 (1)910141617 Źródło fot.: Adam Grotkowski