WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty siódmy 13 stycznia. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Skierniewicki sztab zebrał łącznie 133 614,66 zł.

Jak zawsze w WOŚP włączyła się poseł Dorota Rutkowska. Na aukcję w Centrum Kultury i Sztuki upiekła sercnik, czyli ciasto z motywem serca. – Mój sernik to prawdziwa bomba kaloryczna, zbudowana z 1,5 kg sera półtłustego, kostki masła, 10 jaj i różnych sekretnych dodatków. Przepis pokoleniowy. Taki sam sernik piekła babcia mojego męża, potem mama, teraz ja – mówi parlamentarzystka.

Na aukcję w Radiu RSC Dorota Rutkowska przekazała pakiet atrakcyjnych gadżetów sejmowych: eleganckie pióro, jubileuszowe wydanie Konstytucji RP (z okazji 20-lecia wejścia w życie Konstytucji RP), dwa długopisy i dwie pary słuchawek dousznych. Dodatkową atrakcją było zaproszenie zwycięzcy licytacji do wspólnego zwiedzenia Sejmu. Fanty podarowane przez posłankę „zarobiły” dla WOŚP 2600 zł. Co ciekawe, po licytacji zgłosiła się jeszcze jedna osoba zainteresowana sejmowymi upominkami. Poprosiła o przygotowanie dla siebie takiego samego pakietu i zadeklarowała, że wpłaci na konto Orkiestry kolejne 2600zł.

fot. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, „Głos Skierniewic i Okolicy”, Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej