Wojewódzki Dzień Seniora

1000 seniorów wzięło udział w Wojewódzkim Dniu Seniora w Skierniewicach 25 sierpnia. W hali OSIR przy ul. Pomologicznej starsi mieszkańcy Skierniewic i regionu oglądali występy wokalistów, grup kabaretowych z klubów seniora i organizacji zrzeszających seniorów m.in.: ze Skierniewic, Łowicza i Brzezin. Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski w Łodzi przy współudziale Regionalnego Centrum Polityki Społecznej. Podobne wydarzenia planowane są na 2 września w Piotrkowie Trybunalskim, 15 września w Sieradzu i 22 września w Zgierzu.

Na skierniewickiej scenie zaprezentowali się m.in.: chór Klubu Seniora „Radość” z Łowicza, kabaret „Magia”, działający przy skierniewickim Klubie Seniora „Przyjaźń”, kabaret „Spóźniony Zapłon” z Klubu Seniora „Zgoda” w Skierniewicach, zespół folklorystyczny „Ustronie” ze Skierniewic, przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rawie Mazowieckiej oraz Pani Helena Rubinek z Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Gwiazdą wieczoru był zespół „No to co”.

Na stoiskach można było także podziwiać rękodzieło m.in. Fundacji Promienie Słońca z Dmosina, a nawet samodzielnie wykonać kwiaty z bibuły.

fot. Dziennik Łódzki/skierniewice.naszemiasto.pl i Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej