VII Ogólnopolski Marsz Seniora

Ogólnopolski Marsz Seniora – Skierniewice 2018 odbył się 23 września. Alejkami miejskiego parku przemaszerowało z kijami nordic walking ponad 70 seniorów. Impreza skierowana była nie tylko do najstarszych mieszkańców miasta i okolic, mile widziane były również całe rodziny z dziećmi.

Organizatorką marszu w Skierniewicach od początku jest poseł Dorota Rutkowska, członkini Parlamentarnej Grupy Kobiet. – Moje koleżanki parlamentarzystki z PGK w tym samym czasie organizują takie marsze w swoich rodzinnych miastach – mówi.

Rozgrzewkę przed marszem poprowadził Kuba Bogulewski. Następnie uczestnicy przeszli około 2 km parkowymi alejkami. Seniorzy mieli możliwość bezpłatnych badań ciśnienia krwi i poziomu cukru we krwi, mogli też skorzystać z porad kosmetycznych. Najstarsi i najmłodsi uczestnicy marszu otrzymali od poseł Rutkowskiej nagrody niespodzianki. Organizatorka rozdała też 10 kompletów kijów do nordic walking.

Patronat honorowy nad marszem objął Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic. W przygotowanie wydarzenia włączyły się: Wojewódzki Szpital Zespolony im. St. Rybickiego w Skierniewicach, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Zakład Utrzymania Miasta w Skierniewicach, Klinika Urody Lucyna DAY SPA i Cukiernia P. Chojecki.

fot. Adam Sobieszek/infoskierniewice.pl