Urodziny miasta

Miasto Skierniewice ma 559 lat. Uroczysta gala z tej okazji odbyła się w kinoteatrze Polonez 19 lutego. Jubileusz, wspólnie z władzami i mieszkańcami miasta, świętowali m.in. przedstawiciele parlamentu, władze województwa i powiatu. – Urodziny mojego miasta są dla mnie zawsze ważnym wydarzeniem – mówi poseł Dorota Rutkowska. – Życzę Skierniewicom, aby zawsze były zadbane, aby dobrze się w nich mieszkało i żeby w niedalekiej przyszłości stały się Narodowym Centrum Ogrodnictwa – dodaje.

PosełDR

Podczas urodzinowej gali tradycyjnie nadano tytuły i wręczono statuetki Honorowego Ambasadora Skierniewic oraz Wokulskiego Roku. Tytuł Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice w kategorii osób fizycznych otrzymał profesor dr hab. Franciszek Adamicki, wieloletni dyrektor Instytutu Ogrodnictwa. W kategorii podmiot prawny wyróżnienie to otrzymała Spółdzielnia Inwalidów Zakład Elementów Indukcyjnych SIZEI, od 65 lat działający na rynku skierniewickim zakład pracy, który daje możliwość aktywności zawodowej osobom niepełnosprawnym.

statuetki

ambasadorzy

Tytułem Wokulski Roku uhonorowano cztery firmy. W kategorii mikroprzedsiębiorstwo statuetkę otrzymała firma „Makea” Jacka Słodkiego, zajmująca się doradztwem w zakresie zarządzania gospodarczego; w kategorii średnie przedsiębiorstwo – firma „Wojtpol” Wojciecha Rochalskiego, zajmująca się branżą piekarniczą oraz cukierniczą; w kategorii przedsiębiorstw dużych – Halina Mirgos, wieloletni prezes Zarządu Spółki MIRBUD SA i JHM Development; w kategorii „Grupa Producencka i duże gospodarstwo rolne” – firma „Agro Czar” Zygmunta Czarniaka, specjalizująca się w produkcji ziemniaka przetwórczego.

wokulscy

Podczas uroczystości wystąpił zespół wokalny „Singersi”, nie zabrakło też jubileuszowego tortu. Goście, którzy przybyli na urodziny, mieli też okazję wziąć udział w kweście na rzecz chorego na nowotwór skierniewiczanina Tomasza Michałowskiego.

Tort

 

 

fot. Urząd Miasta Skierniewice