Uroczyste otwarcie świetlicy i remizy OSP w Woli Pękoszewskiej.

Wola Pękoszewska 2W dniu 22 września br. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy i remizy OSP w Woli Pękoszewskiej. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku oraz wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Otwarcia uroczystości i powitania zaproszonych gości dokonał pan Andrzej Józef Luboiński – Wójt Gminy Kowiesy. Całą uroczystość prowadziły mieszkanki Woli Pękoszewskiej – Dorota Chacińska i Elżbieta Kulawik. W gronie zaproszonych gości byli między innymi parlamentarzyści, a wśród nich poseł Dorota Rutkowska.

Wręczono również odznaczenia strażakom, którzy wyróżnili się w działalności statutowej jednostki. Po ceremonii dekoracji nastąpiło otwarcie świetlicy wiejskiej, poprzedzone poświęceniem przez proboszcza parafii Jeruzal i przy uczestnictwie księży z parafii św. Marcina w Chojnacie.

Wola Pękoszewska 6

Imprezą towarzyszącą otwarciu świetlicy był bieg inauguracyjny którego organizatorem było stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kowiesy. Nie zabrakło atrakcji, bogaty program artystyczny umilił czas gościom, a na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń z Lisnej i Paplina oraz Stowarzyszenia ze Starego Wylezina i Turowej Woli można było spróbować domowych potraw oraz ciast.

Wola PękoszewskaWola Pękoszewska 3Wola Pękoszewska 5Wola Pękoszewska 4Źródło fot.: Urząd Gminy Kowiesy.