Trzeci Konkurs wiedzy o Sejmie

Jacek Pągowski z Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach wygrał Konkurs wiedzy o Sejmie, który odbył się w tym mieście 14 marca br. Zorganizowała go poseł Dorota Rutkowska przy współpracy Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Zwycięzca rywalizował z 52 innymi gimnazjalistami, reprezentantami 14 szkół z terenu Skierniewic i powiatu skierniewickiego.sejm-1

Drugie miejsce zajął Michał Heleski z Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach, a trzecie – Mateusz Jóźwiak z Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Strzybodze (gm. Nowy Kawęczyn).

– To był już trzeci Konkurs wiedzy o Sejmie w Skierniewicach, przeprowadzony z mojej inicjatywy. Pierwszy był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dwa następne dla gimnazjalnych – mówi poseł Rutkowska. – To niby tylko trzy lata, ale już widać, że uczniowie bardzo rozwinęli swoją wiedzę z zakresu współczesnego parlamentaryzmu, zadań Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego czy architektury sejmowej. Poziom tegorocznego konkursu był naprawdę wysoki – dodaje parlamentarzystka.

Każdy z laureatów otrzymał odtwarzacz mp4, ufundowany przez Marszałka Sejmu. Poseł Dorota Rutkowska tradycyjnie zaprosiła zwycięzców na wspólne zwiedzanie Sejmu.
Konkurs wiedzy o Sejmie odbył się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

KWoS

sejm-28

KwoSejmie2

 

fot. eglos.pl