Tradycyjna kwesta na cmentarzach

IMG_0008Od czternastu lat 1 listopada na skierniewickich cmentarzach odbywa się kwesta. Pieniądze na renowację najstarszych nagrobków w mieście zbierają znane osoby. W tym roku z puszkami wyjdzie ich 36. Wśród nich, jak zawsze, będzie poseł Dorota Rutkowska.

– Nie pamiętam, ile lat kwestuję, ale jest to już wpisane w mój harmonogram Wszystkich Świętych – mówi parlamentarzystka. – W pewnym sensie czuję, że to jest mój obowiązek w stosunku do miasta, szacunek dla historii miasta i ludzi, którzy tu kiedyś mieszkali. Poza tym wiem, że te pieniądze nie są marnowane, są przeznaczone na ważny cel – dodaje.

Poseł Rutkowska będzie kwestować na cmentarzu św. Józefa od godz. 12 do 13. Wśród wolontariuszy będą też m.in.: prezydent miasta Leszek Trębski, wiceprezydent Piotr Łyżeń, przewodniczący rady miasta Mariusz Dziuda i prezes Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic Andrzej Charzewski.

W ubiegłym roku udało się zebrać prawie 7 tysięcy złotych. Potrzeby są oczywiście o wiele większe, dlatego serdecznie zachęcamy do wrzucania datków. Na co konkretnie w tym roku chce przeznaczyć je organizator – Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic? – Przede wszystkim chodzi o odnowienie nagrobków znajdujących się na cmentarzu św. Stanisława przy ul. Rawskiej – mówi Anna Majda-Baranowska, dyrektor Izby Historii Skierniewic. – Jeżeli się uda, to część zebranej sumy zostanie przeznaczona na renowację kaplicy Braulińskich na tym cmentarzu – zapowiada.

Kwesta będzie prowadzona na cmentarzach św. Józefa i miejskim w godz. 9-17 oraz na cmentarzu św. Stanisława w godz. 9-12.IMG_0005