Tomograf w rawskim szpitalu

otwarcie_pracowni-6Szpital św. Ducha w Rawie Mazowieckiej ma nową pracownię obrazowo-diagnostyczną. Uroczyste otwarcie odbyło się 3 lipca br. Zakup nowego sprzętu diagnostycznego ma na celu podnieść jakość pełnionych przez tę placówkę zdrowia usług oraz dać szansę na pozyskanie nowych środków z NFZ, a co za tym idzie, utrzymanie szpitala.

– Ten sprzęt umożliwi personelowi właściwie diagnozować pacjentów. Oby jak najmniej osób musiało z niego korzystać. Mam nadzieję, że za tą inwestycją pójdzie dobry kontrakt z NFZ – mówiła Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP.

Pracownia obrazowo-diagnostyczna jest nadzieją dla szpitala i przede wszystkim mieszkańców powiatu rawskiego. Pacjenci będą badani na miejscu i nie trzeba będzie odsyłać ich do innych powiatów. Nie trzeba będzie również dowozić chorych i pokrywać kosztów transportu. otwarcie_pracowni-31

Do końca tego roku badanie będzie wykonywane odpłatnie. Dopiero w 2014r. szpital może postarać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na badania wykonywane zakupionym urządzeniem.

Zakup tomografu wymusił również wiele zmian w szpitalu, zaadaptowano pomieszczenia, dostosowano linię energetyczną, która umożliwiła zainstalowanie specjalistycznego sprzętu.otwarcie_pracowni-5Źródło materiału: eRawa.pl