Teraz o Sejmie wiedzą jeszcze więcej

Weronika Wojciechowska z Publicznego Gimnazjum w Głuchowie, Maja Skrobisz z klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej w Strzybodze i Bartosz Brejnak, gimnazjalista ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach zwiedzili Sejm razem z poseł Dorotą Rutkowską. To była jedna z nagród za wygraną w tegorocznym Konkursie wiedzy o Sejmie, który parlamentarzystka zorganizowała w swoim rodzinnym mieście – Skierniewicach w lutym. 11 kwietnia uczniowie mieli okazję skonfrontować wiedzę z praktyką.

Poseł Rutkowska pokazała laureatom konkursu najważniejsze miejsca w budynku parlamentu przy ul. Wiejskiej w Warszawie, wśród nich m.in.: salę obrad, Salę Kolumnową, stanowisko dziennikarzy. Gimnazjaliści zatrzymali się na chwilę przed tablicą poświęconą parlamentarzystom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej; tablicą upamiętniającą posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem i w kaplicy sejmowej.

Spacerując po sejmowych korytarzach młodzież zwracała uwagę na przechodzących obok parlamentarzystów. Wielu z nich znała z pierwszych stron gazet i ekranu telewizyjnego. Politycy chętnie fotografowali się z uczniami i gratulowali im zwycięstwa w Konkursie wiedzy o Sejmie.

Podczas wycieczki Weronice, Mai i Bartoszowi towarzyszyli opiekunowie: Ewa Wieczorek, dyrektor głuchowskiego gimnazjum, Wioletta Zagibajło, nauczyciel z SP w Strzybodze i Elżbieta Brejnak, mama Bartosza.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej