Sześćdziesiąt odznaczeń

Medale, odznaczenia i awanse na stopnie wręczono najlepszym strażakom województwa łódzkiego. W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Okolicznościowy medal z okazji 20-lecia powołania PSP za współpracę ze strażą otrzymała Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP.

– To bardzo miłe wyróżnienie, za które serdecznie dziękuję – mówi pani poseł. – Mimo wszystko chcę zwrócić uwagę na tych kilkudziesięciu odznaczonych strażaków. Napawają nas dumą, a co najważniejsze dają ogromne poczucie bezpieczeństwa. Bardzo dziękuję im i ich kolegom z poszczególnych jednostek za służbę – dodaje parlamentarzystka.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej uhonorowani zostali krzyżami zasługi, medalami za długoletnią służbę oraz odznakami zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej. Wyróżniono tych, którzy w sposób szczególny angażują się w służbę, uczciwie i twórczo pracują na rzecz Ojczyzny, kształcą się, troszczą o rodzinę, szanują tradycję i historię narodu polskiego.

– Bardzo się cieszę, że jako pierwszy odznaczony został skierniewiczanin – komendant miejski PSP w Skierniewicach Dariusz Rosiński. Jako jedyny otrzymał nadawany przez Prezydenta RP Złoty Krzyż Zasługi – mówi Dorota Rutkowska.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści z województwa łódzkiego, wśród nich poseł Dorota Rutkowska, a także wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, wicemarszałek województwa łódzkiego Dorota Ryl, członek zarządu województwa łódzkiego Marcin Bugajski. Byli również: komendant wojewódzki policji insp. Dariusz Banachowicz, szef wojewódzkiego sztabu wojskowego płk Wojciech Filkowski, dyrektor okręgowy służby więziennej płk Marek Lipiński oraz wiceprezesi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Andrzej Czapla i Wiesław Łukomski.

Gospodarzem święta był łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Witkowski.