Święto działkowców

Rodzinny Ogród Działkowy im. Feliksa Kotowskiego w Skierniewicach świętuje w tym roku 35-lecie istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w sobotę, 28 lipca. Rozpoczęła je uroczysta msza św. przy ogródkowej kapliczce. Działkowicze ufundowali swojemu patronowi tablicę, odsłonięcie której było kulminacyjnym momentem uroczystości.

Kiedy przed 35 laty powstawał ogród tak pięknie tu nie było. Teraz drzewa, krzewy i burza kwiatów tworzą maleńkie oazy spokoju i miejsca rodzinnego wypoczynku. Czasem sąsiedzi z działki są już jak rodzina. 

Jubileusz był okazją, aby uczcić pamięć patrona prof. Feliksa Kotowskiego, znakomitego naukowca, prekursora nowoczesnego warzywnictwa. Pracował w Zakładzie Uprawy i Hodowli Warzyw SGGW z siedziba w Skierniewicach. Zmarł w 1929r., w wieku zaledwie 34 lat. 
Zasłużeni działkowcy zostali odznaczeni odznakami PZD. 

Poseł Dorota Rutkowska w swoim wystąpieniu życzyła działkowcom z ul. Strobowskiej, aby wszystko co posadzą i posieją dobrze rosło, dojrzewało i owocowało, a ogródek był miejscem, gdzie można dobrze wypocząć z dala od miejskiego gwaru. Zapewniła również, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego odnosząca się do ustawy o ogródkach działkowych, która wywołała ogromne zaniepokojenie, nie oznacza absolutnie żadnego zagrożenia dla polskich działkowców. – Wadliwą ustawę trzeba poprawić. Mamy na to półtora roku. Ale proszę, abyście Państwo nie czuli jakiegokolwiek zagrożenia z tego powodu – mówiła. 

Uroczystości zakończyła zabawa taneczna i wspólne biesiadowanie.