Świetlica dla małych pacjentów rawskiego szpitala

11 lipca otwarto odnowioną świetlicę dla dzieci w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Za tą i innymi zmianami na oddziale pediatrycznym placówki stoją członkowie Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele.

– Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet nie chcą słuchać, że czegoś nie da się zrobić. Zawijają rękawy i po prostu to robią! – mówi poseł Dorota Rutkowska, wspierająca i podziwiająca akcję stowarzyszenia.
Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele działa od maja 2018 roku. Od kilku miesięcy prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc dla pediatrii rawskiego szpitala. Do tej pory, dzięki wsparciu osób prywatnych i lokalnych przedsiębiorców, udało się m.in. odnowić pomieszczenie intensywnej terapii dla dzieci i zamontować tam klimatyzację. Szpitalna świetlica dla małych pacjentów jest kolejnym zakończonym zadaniem, jakie wyznaczyli sobie członkowie stowarzyszenia. Dzięki zebranym funduszom świetlica jest pomalowana i wyposażona w nowe meble, oświetlenie, telewizor, książeczki, zabawki i maskotki.
Rawa i Przyjaciele planuje remont kolejnych sal placówki. Marzy też o kupieniu 15 dziecięcych łóżek i 15 łóżek dla osób dorosłych, czyli dla rodziców przebywających w szpitalu z dziećmi.
Numer konta stowarzyszenia: 34 1140 2004 0000 3302 7839 8237 z dopiskiem: Doposażenie szpitala w Rawie Mazowieckiej w sprzęt medyczny.

źródło: Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele (fb) oraz erawa.pl

fot. Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele