Świąteczne targi ogrodniczo-rolne

Targi Ogrodniczo-Rolne wpisały się już na stałe w program Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. Wprawdzie są o połowę młodsze niż samo święto, ale z roku na rok udoskonalają swój wizerunek, gromadzą nowych wystawców i powiększają liczbę odwiedzających. Patronat nad tegorocznymi Targami Ogrodniczo-Rolnymi objęła Poseł Dorota Rutkowska.

Promocja nowoczesnych technologii związanych z produkcją ogrodniczo-rolną jest niezwykle ważna. W tej sferze polskiej gospodarki zachodzą na prawdę ogromne zmiany. Skierniewice – stolica nauk ogrodniczych – od kilkudziesięciu lat łączą naukę z praktyką. To tutaj bije serce polskiego ogrodnictwa, którego podwaliny tworzyli znakomici naukowcy: prof. Szczepan Pieniążek i prof. Emil Chroboczek.

Jak zawsze na szczególną uwagę zasługiwały ekspozycje owoców i kwiatów przygotowane przez Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.  Było też wielu chętnych do skorzystania z porad specjalistycznych. Stoisko naukowców, którzy w tych dniach byli do dyspozycji zwiedzających, cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Gratuluję organizatorom i mam nadzieję, że za rok, piętnasta edycja targów będzie wyjątkowa – mówi Dorota Rutkowska.