Spacer Wolności w Skierniewicach

4 czerwca poseł Dorota Rutkowska po raz drugi zorganizowała w swoim rodzinnym mieście – Skierniewicach – Spacer Wolności z okazji rocznicy pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów do parlamentu (4 czerwca 1989 r.). Dokładnie o godz. 16, wtedy, kiedy wydarzenie miało się rozpocząć, nad miastem przeszła burza. Prawdopodobnie to zdecydowało o niezbyt wysokiej frekwencji. – Najwytrwalszych burza nie wystraszyła. Przeczekaliśmy, zmokliśmy, ale Spacer Wolności jednak się odbył – mówi jego inicjatorka.

Uczestnicy spotkali się przy Bramie Parkowej przy ul. Sienkiewicza. Alejkami parkowymi przeszli do altany. Tam zaśpiewali hymn, przeczytali fragmenty Konstytucji RP i wznieśli toast sokiem jabłkowym za pomyślność ojczyzny. Sprawdzili też swoją wiedzę konstytucyjną, w przygotowanym specjalnie na tę okazję quizie. Nagrodą był egzemplarz Konstytucji RP z podpisem prof. Andrzeja Rzeplińskiego, byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

W skierniewickim Spacerze Wolności, podobnie jak rok temu, wzięła udział Anna Urbanowicz, była poseł na Sejm, wybrana właśnie 4 czerwca 1989 r.

– Do zobaczenia za rok. Pamiętajmy, wolność nie jest dana na zawsze, a czasy mamy takie, że już trzeba jej bronić! – apeluje Dorota Rutkowska.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej