Skierniewice Zakochane w Pomaganiu

tomaszM

Skierniewiczanie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. 13 i 14 lutego przeprowadzona została ogólnomiejska zbiórka pieniędzy dla Tomasza Michałowskiego, chorego na nowotwór. Grupa wolontariuszy kwestowała w różnych miejscach Skierniewic, m.in.: na Rynku, na osiedlu Widok, przed Galerią Dekada, Intermarche, przy Pizzerii Metro. Każda osoba, która wrzuciła symboliczny pieniążek do puszki, otrzymała niebieskie serce z napisem„ Zakochani w pomaganiu”. Do akcji włączyła się również poseł Dorota Rutkowska. Pomysłodawcą i koordynatorem tego wydarzenia jest Tomasz Gołębiewski, młody skierniewicki społecznik.

tomek

ZwP1- zd. facebook, tomasz gołębiewski

puszki

face

– W sobotnie przedpołudnie zbierałam pieniądze na Widoku. Akcja była znakomicie przygotowana, również informacyjnie. Bardzo często spotykałam się ze stwierdzeniem, że wiemy, chętnie wesprzemy. Poza tym pan Tomek jest osobą znaną i jak się okazuje lubianą na osiedlu i wiele osób o tym mówiło. To bardzo wzruszające doświadczenie – opowiada Dorota Rutkowska. – Dziękuję mojej współpartnerce Ani, która z małymi córeczkami poświęciła ponad dwie godziny na kwestowanie. Zresztą kilkuletnia Zosia dzielnie przyklejała wszystkie serduszka.

Główna cześć akcji została zaplanowana na walentynkową niedzielę, 14 lutego. W kinie Polonez odbyła się premiera spektaklu „Pinokio”, w wykonaniu Teatru Truskawkowi Rodzice. Testosteron Klub przeprowadził charytatywny trening, a w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 przygotowano Maraton Zumby. W hali sportowej OSiR można było sobie zrobić walentynkowe zdjęcie na tle wielkiego serca. Całemu wydarzeniu towarzyszył szereg innych atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, fotobudka, dziecięce animacje, czy wielkie wyklejanie serca dla Tomasza, głównego bohatera całego przedsięwzięcia.
Środki jakie udało się uzyskać ze zbiórki to kwota 19.286,85zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie oraz pomogą opłacić nierefundowaną terapię dzielnego skierniewiczanina.

zwp2

Źródło: Skierniewice.eu, eglos.pl, Skierniewice.naszemiasto.pl,https://pl-pl.facebook.com/kochamSkierniewice, https://pl-pl.facebook.com/events/743253339108542/