Sejmowa lekcja w gimnazjum

Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP, spotkała się z uczniami klas trzecich Gimnazjum nr 1 w Skierniewicach. 29 października w szkole zorganizowana została specjalna lekcja, podczas której parlamentarzystka zapoznała młodzież między innymi z procesem legislacyjnym w Polsce, czyli z drogą, jaką musi przejść każdy projekt ustawy od momentu powstania do czasu ewentualnego wejścia w życie. Nie zabrakło też informacji o codziennej pracy posłów.

Poseł Rutkowska odpowiedziała na wiele pytań gimnazjalistów, między innymi: czy nie żałuje porzucenia wykonywanego kiedyś zawodu dziennikarza, dlaczego wybrała Platformę Obywatelską i czy będąc posłem można zrezygnować z członkostwa w partii. Sama również zadała kilka pytań uczniom, sprawdzając ich wiedzę dotyczącą parlamentu.

– Jestem mile zaskoczona poziomem wiedzy tych młodych ludzi oraz chęcią dalszego poznawania tematu – mówiła tuż po spotkaniu. Gimnazjaliści mieli też okazję dowiedzieć się czegoś więcej o Sejmie Dzieci i Młodzieży – akcji organizowanej w Sejmie RP co rok, 1 czerwca, kiedy to młodzież gimnazjalna i licealna wciela się w rolę posłów i osobiście doświadcza pracy i życia sejmowego.