Rugby w Skierniewicach

15 czerwca Rugby Club Skierniewice zakończył sezon 2018/2019. Klub istnieje od roku. Trenuje w nim prawie 40 dziewcząt i chłopców. W imprezie uczestniczyli młodzi sportowcy z Rugby Club Skierniewice i ich rodziny oraz wierni sympatycy klubu. Z zaproszenia skorzystali także poseł na Sejm RP Dorota Rutkowska i przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Andrzej Melon.

– Najważniejsze, żebyście mieli swoją pasję, żebyście robili coś dla siebie, coś, co kochacie – mówiła do zawodników Dorota Rutkowska. – Gratuluję wam tego pierwszego roku. Jak widzę, było już trochę sukcesów. Najważniejsze, że startowaliście, że podjęliście walkę. Co rok będzie lepiej. Życzę następnych sukcesów – dodała posłanka.

Założycielami i prezesami klubu oraz trenerami są Emilia i Marcin Stencel. Małżeństwo wpaja swoim podopiecznym takie wartości jak: uczciwość, szacunek, współpraca, pasja i dyscyplina. 
Co odróżnia rugby od innych dyscyplin i dlaczego na treningach jest duża frekwencja? – To oczywiście zasługa naszych trenerów, którzy pokazują dzieciakom, że jest to gra zespołowa i nie ma tu żadnych liderów, indywidualności, napastników. Dzięki pracy trenerów każde dziecko ma poczucie swojej wartości i jedności z drużyną, a ich ambicją jest to, by móc reprezentować swoje miasto na zawodach ogólnopolskich i pokazać, że stać ich na walkę nawet o najwyższe stopnie podium – mówi Robert Adamczyk, tata Ignacego.

fot./źródło: Robert Adamczyk