Rozdajemy ekoulotki

Kilkaset ulotek z informacjami, co każdy z nas może zrobić, żeby ograniczyć zużycie plastiku, otrzymali już mieszkańcy Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i Piotrkowa Trybunalskiego. Broszurę, wydrukowaną na papierze w 100 proc. z recyklingu, rozdaje poseł Dorota Rutkowska. Jest też prośba posłanki, aby nie wyrzucać jej po przeczytaniu, tylko przekazać następnej osobie.

– Ulotka jest bardzo pozytywnie odbierana przez ludzi. Wielu już próbuje ograniczać zużycie plastiku, wielu przymierza się do tego – mówi parlamentarzystka. – Zakaz plastiku jednorazowego użytku wejdzie w życie w całej Unii Europejskiej w 2021 roku. Ja namawiam, żeby zacząć już dziś – dodaje.
Rozdawanie ekoulotek jest często pretekstem do dłuższych rozmów posłanki z mieszkańcami na temat ekologii. Ludzi bardzo bulwersuje m.in. palenie śmieci w domowych piecach. Kara za to wykroczenie wynosi obecnie od 20 zł do 5 tys. zł. W tej kadencji Sejmu Parlamentarny Zespół „Zerwij z Plastikiem” skupia się na działalności edukacyjnej, która ma podnieść świadomość społeczną, dotyczącą zarówno ochrony środowiska, jak i szkodliwości plastiku. 

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej