Rolnicy szukają możliwości rozwoju

IMG_017034 osoby wzięły udział w spotkaniu informacyjnym dla rolników i mikroprzedsiębiorców, które odbyło się 11 kwietnia br. w Skierniewicach z inicjatywy Doroty Rutkowskiej – posła na Sejm RP, Mirosława Beliny – starosty powiatu skierniewickiego i Skierniewickiej Izby Gospodarczej. Prowadzący spotkanie – pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówili o możliwościach pozyskania przez rolników i mikroprzedsiębiorców dofinansowania ze środków programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013, dostępnych w 2013 roku.

Dyskutowano m. in. na temat procedur przyznawania pomocy w ramach działania „Modernizacja gospodarstw wiejskich na lata 2007-2013 na operacje realizowane w województwie łódzkim”, czasu oczekiwania na rozpatrzenie wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania 312 tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

IMG_0182

– Polska wieś w ostatnich latach bardzo się zmienia. Rolnicy zaczęli dostrzegać wiele nowych możliwości rozwoju swoich gospodarstw. Coraz odważniej i chętniej korzystają z funduszy zewnętrznych. To spotkanie pokazało, że również w powiecie skierniewickim te pozytywne zmiany zachodzą. Dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania. A uczestnikom życzę wielu dobrych pomysłów i środków na ich realizację – mówi poseł Dorota Rutkowska.

Przedstawiciele Skierniewickiej Izby Gospodarczej Lider Partnerstwa Naturowego w Województwie Łódzkim zaprezentowali cele, zakres działania i zasady uczestnictwa Partnerstwa Naturowego dla Doliny Rawki, obszaru tak istotnego dla mieszkańców naszego regionu.

– Jestem bardzo zadowolona z tego spotkania, szczególnie z frekwencji. Od pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wiem, że w innych miastach szkolenie nie cieszyło się aż tak dużą popularnością – mówi Jolanta Okońska – Kubica, dyrektor Skierniewickiej Izby Gospodarczej.

IMG_0173

Więcej informacji znajdą Państwo na www.arimr.gov.pl