Rodzinnie w Sejmie

DSCF5716Maciej, Tomasz i Stanisław Kalisiak to syn, tata i dziadek. W czerwcu wzięli udział i zwyciężyli w potyczkach rodzinnych podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Skierniewicach. W nagrodę zostali zaproszeni do zwiedzenia Sejmu wspólnie z poseł Dorotą Rutkowską.


Okazało się, że to bardzo trafiona nagroda dla tej trójki panów. Wszyscy bardzo interesują się polityką i wydarzeniami w kraju. 12-letni Maciek, uczeń SP nr 7, swoją wiedzą na temat Sejmu i posłów może zawstydzić niejednego dorosłego – mówi parlamentarzystka.

DSCF5712
11 lipca (piątek) do Sejmu razem z laureatami przyjechali też młodszy brat Maćka Bartosz, mama Eliza i babcia Wanda. Swoją wizytę Państwo Kalisiak rozpoczęli od obserwowania obrad. Trafili akurat na niecodzienną atmosferę związaną z głosowaniem nad wnioskiem w sprawie tzw. konstruktywnego wotum nieufności dla rządu oraz nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi.

DSCF5691
Poseł Dorota Rutkowska oprowadziła swoich gości po Sejmie. Mieli oni okazję zajrzeć w te miejsca, do których oficjalne wycieczki nie mają wstępu. Byli między innymi w gabinecie wicemarszałka Cezarego Grabarczyka, Klubie Poselskim Platformy Obywatelskiej, kaplicy sejmowej i restauracji.

DSCF5709
 – Maciek miał ze sobą notes, w którym zbiera autografy polityków. W miniony piątek udało mu się spotkać twarzą twarz z tyloma posłami i nie tylko, że w notesie zabrakło już miejsca na podpisy – mówi Ada Światlak, dyrektor Biura Poselskiego Doroty Rutkowskiej. – Wpisali mu się m.in.: premier Donald Tusk, wicepremier Janusz Piechociński, Stefan Niesiołowski, Joanna Kluzik-Rostkowska, Leszek Blanik, Małgorzata Niemczyk, Janusz Dzięcioł, John Godson i Robert Biedroń – wylicza.

DSCF5731 DSCF5729DSCF5708