Rodzinna wycieczka do Sejmu

Iwona i Marek Kaczor oraz ich synowie Bartłomiej i Kacper zwiedzili z poseł Dorotą Rutkowską Sejm. Wycieczka, która odbyła się 19 lipca, była nagrodą ufundowaną przez parlamentarzystkę, dla najaktywniejszej rodziny na II  Festynie Parafialnym przy kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach (5.06.2016r.).

Rodzina stawiła się na Wiejskiej przed godz. 9, dzięki czemu mogła obserwować rozpoczęcie 23. posiedzenia Sejmu VIII kadencji. Na początku obrad miała miejsce niecodzienna sytuacja – ślubowanie nowego posła – Grzegorza Piechowiaka, który objął mandat po Maksie Kraczkowskim.

1

8

Później goście mieli możliwość zwiedzenia budynku Sejmu i Senatu. Zobaczyli m.in.: tablicę upamiętniającą 300 parlamentarzystów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, a także tkaninę z godłem Polski, która ocalała z katastrofy smoleńskiej. Zatrzymali się chwilę w kaplicy sejmowej, w której cennym elementem wyposażenia jest oryginalny fotel papieża Jana Pawła II, wykorzystywany w czasie wizyty Ojca Świętego w Sejmie w 1999r.

Przez kilkanaście minut przyglądali się wspólnemu posiedzeniu Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (poseł Dorota Rutkowska jest członkiem tej drugiej). Przy okazji rodzina Kaczor obejrzała Salę Kolumnową, w której odbywało się posiedzenie komisji, drugą co do wielkości (600m kw.) i reprezentacyjności salę w polskim Sejmie.

Ważną niespodzianką dla pani Iwony, pana Marka i ich synów było krótkie spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską, Wicemarszałkiem Sejmu. Pani marszałek przyjęła rodzinę w swoim gabinecie i obdarowała albumem „Gmachy Sejmu i Senatu”. Na sejmowych korytarzach państwo Kaczor spotkali wielu posłów, wśród nich posła Stefana Niesiołowskiego, który chętnie zgodził się na wspólną fotografię.

Zwiedzanie zakończyło się obiadem w restauracji sejmowej.

5

4

6

7

39

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej