Razem zwiedzamy Sejm

2Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Skierniewic zwiedzili dziś budynek polskiego parlamentu w Warszawie. Tym razem sejmowe korytarze razem z poseł Dorotą Rutkowską przemierzyło ponad 50 osób. Przed południem byli na Cmentarzu Powązkowskim, potem pojechali na Wiejską. – Było bardzo dużo chętnych na tę wycieczkę. Niewykluczone, że trzeba będzie zorganizować jeszcze jedną – mówi Maria Andryszewska, przewodnicząca PZERiI w Skierniewicach.

Dorota Rutkowska jest posłem na Sejm RP od grudnia 2010 roku. Od początku zachęca mieszkańców swojego regionu do zwiedzania budynków parlamentu i poznawania historii polskiego parlamentaryzmu. – Ja i pracownicy mojego biura chętnie pomagamy wszystkim w zorganizowaniu takiej wycieczki – mówi. – Można oczywiście zrobić to samemu, korzystając z internetu czy telefonu, ale gdyby ktoś miał jakieś problemy, wątpliwości, zapraszam do nas – dodaje.wr (1)

Od początku tego roku za pośrednictwem poseł Doroty Rutkowskiej Sejm RP odwiedziło już prawie 300 osób ze Skierniewic i okolic, m.in. uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Skierniewicach oraz członkowie skierniewickiego Klubu Seniora „Zacisze”.

Po wakacjach na Wiejską w towarzystwie poseł Doroty Rutkowskiej pojadą m.in. laureaci konkursów, które w ostatnim czasie parlamentarzystka objęła patronatem honorowym. Mowa o konkursie literackim „O laur Bolesława Prusa” i III Powiatowym Biegu na Unijno-Ekologiczną Orientację.wr (2)

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zwiedzić budynki parlamentu, wszelkie informacje znajdują się na www.sejm.gov.pl w zakładce O Sejmie. Zwiedzanie trwa od 30 do 60 minut, jest bezpłatne i odbywa się pod opieką pracownika Kancelarii Sejmu i, na ewentualną prośbę uczestników, w towarzystwie poseł Doroty Rutkowskiej.

Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej w Skierniewicach: ul. Rybickiego 8 lok. 212, tel. 46 880 92 18, e-mail: biuro@dorotarutkowska.pl

DSC01238