Posterunek policji w Rozprzy

Na przełomie roku w Rozprzy w powiecie piotrkowskim rozpocznie działalność posterunek policji. Budynek już stoi, jego całkowity koszt to prawie 2 mln zł. Na początku będzie tu siedmiu funkcjonariuszy, docelowo dziewięciu. Będą pracować na dwie zmiany.

26 lipca uroczyście podpisano akt erekcyjny pod budowę posterunku. Obecni byli m.in.: policjanci pod kierownictwem komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi Andrzeja Łapińskiego, posłowie, wśród nich Dorota Rutkowska, samorządowcy i mieszkańcy gminy. – Wszyscy wiemy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Niezawodność i szybkość reagowania służb w razie sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu jest nieoceniona – mówiła na uroczystości poseł Rutkowska.
Dokładnie 1 938 000 zł na budowę posterunku w Rozprzy przeznaczono z rządowego „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020”. Planowany jest też zakup nowego radiowozu. 50 tys. zł na ten cel przekazała gmina, 50 tys. zł dołoży Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej