Podziękowanie za plony w Czarnocinie

Gminno-Parafialne Dożynki w Czarnocinie (powiat piotrkowski) odbyły się 2 września. Rozpoczęły się mszą świętą. Później Dziecięcy Zespół „Koraliki” oraz Zespół „Ludowa Biesiada” zaprezentowały program słowno-muzyczny pt. „Wyzwolenie Fryca”. Starostowie dożynek: Mariola Dybała i Piotr Bartocha wręczyli wójtowi Romanowi Miksie bochen chleba, wypieczony z tegorocznych zbóż.

– Przyjmuję ten chleb z ogromną pokorą i świadomością, że zawiera się w nim mnóstwo pracy, trudu, pot i łzy polskiego rolnika, również rolnika naszej gminy – powiedział wójt. Następnie mieszkańcy wnieśli na scenę dożynkowy wieniec i zaczęli tradycyjne „obśpiewywanie”.

– Jak osiem lat jeżdżę na dożynki do wielu gmin i powiatów, takiego obrzędu jeszcze nie widziałam. Wielkie brawa dla wszystkich! Dziękuję za zaproszenie i pozdrawiam – mówi poseł Dorota Rutkowska, która wzięła udział w wydarzeniu.

Był koncert orkiestry dętej. Na scenie wystąpili również: Kapela Tolka Gałązki z Moszczenicy, Zespół Pieśni i Tańca „Gorzkowice”, zespoły „DEJW” i „LOOKS”. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

        

 fot. Dariusz Śmigielski, Dziennik Łódzki/piotrkówtrybunalski.naszemiasto.pl i Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej