Pieniądze dla przedsiębiorczych mieszkańców wsi

1,8 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafiło do 16 beneficjentów z powiatu skierniewickiego. Wśród nich są osoby rozpoczynające działalność gospodarczą, przedsiębiorcy rozwijający swoje firmy, szkółka piłkarska, jednostki OSP i samorząd – gmina Maków. Odpowiednie umowy podpisano 16 stycznia w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach. Świadkiem tego wydarzenia była poseł Dorota Rutkowska.

– To budujące, że ludzie chcą brać sprawy w swoje ręce, że rozpoczynają działalność lub rozwijają już istniejącą, sięgając po pieniądze unijne. Życzę sukcesów i mocno trzymam kciuki – mówi parlamentarzystka.

Dzięki dofinansowaniu w Bolimowie powstanie na przykład mobilny gabinet kosmetyczny, w Makowie lokal gastronomiczny, a w Płyćwi (gm. Godzianów) salon pielęgnacji i hotel dla psów. Firma z Sierakowic Prawych (gm. Skierniewice) rozwinie działalność w zakresie diagnostyki pojazdowej. Szkółka piłkarska w Lipcach Reymontowskich zmodernizuje boisko budując system nawodnienia, OSP w Dolecku (gm. Nowy Kawęczyn) przystosuje swój budynek na potrzeby świetlicy wiejskiej.

fot. lgdgniazdo.pl i infoskierniewice.pl