Piękne i przedsiębiorcze w Sejmie

Kobiety prowadzące własne firmy, mądre, silne, odważne i uśmiechnięte, mieszkanki Skierniewic i okolic, były gośćmi poseł Doroty Rutkowskiej na Wiejskiej w Warszawie. 9 marca panie wspólnie zwiedziły budynki parlamentu. Najważniejszym punktem wizyty było spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską, wicemarszałkiem Sejmu. Przy kawie rozmawiały o tym, co jest dobre i o tym, co trudne w ich codzienności.

Do stolicy wybrały się Lucyna Wiewiórska, Ewa Ulanowska, Ewa Bogowicz, Monika Szyszczyńska, Joanna Wójcik, Ewelina Wisławska, Katarzyna Śmieszek i Małgorzata Pabin. Pierwsza jest inicjatorką plebiscytu na najbardziej przedsiębiorczą kobietę ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego (Skierniewicki Koktajl „Piękne. Przedsiębiorcze”,) który odbywa się od kilku lat. Kolejne – to laureatki tego konkursu. Prowadzą przedszkola, salony kosmetyczne i fryzjerskie, siłownię, kwiaciarnię, biuro turystyczne. Do pań dołączyła też tego dnia Hanna Moscardo-Malinowski, która uprawia pod Skierniewicami borówkę amerykańską.

Panie były w Sejmie po raz pierwszy. Z dużym zainteresowaniem przyglądały się obradom posłów, którzy akurat dyskutowali o stanie polskiej dyplomacji. Chętnie wysłuchały też kilkunastominutowego wykładu o historii Sejmu i gmachów parlamentarnych. Zwiedziły Salę Kolumnową i kaplicę sejmową. Spacerując licznymi korytarzami spotkały m.in.: Ewę Kopacz, Rafała Trzaskowskiego i Cezarego Tomczyka, posłów Platformy Obywatelskiej.

Jak na prawdziwe kobiety biznesu przystało, skrupulatnie sprawdziły, czy w takim miejscu jak Sejm jest fryzjer, kosmetyczka, sklepy i inne usługi. Zwiedzanie zakończyło się obiadem w restauracji sejmowej.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej