Owocowy marsz seniora w Skierniewicach

DSC03259II Ogólnopolski Marsz Seniora –Skierniewice 2013 odbył się 28 września br. w Sadzie Pomologicznym w Skierniewicach. Wszyscy jego uczestnicy mieli okazję podziwiać największą w Unii Europejskiej kolekcję odmian jabłoni. W Skierniewicach zgromadzono ich aż 1200!

Była rozgrzewka i instruktaż prawidłowego posługiwania się kijami nordic walking. Podziękowania za to Małgosi Steli, naszej instruktorce. Seniorom rozdano 30 kompletów kijów, które ufundowali: organizatorka marszu Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP i patroni honorowi – Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Leszek Trębski, prezydent Miasta Skierniewice, w imieniu którego maszerowała wiceprezydent Beata Jabłońska.

DSC03172

W marszu uczestniczył prof. Stanisława Pluta, który snuł wspaniałe opowieści sadownicze. Nie zabrakło także wspomnień o prof. Szczepanie Aleksandrze Pieniążku, znakomitym polskim naukowcu, znanym na całym świecie sadowniku, twórcę Instytutu Sadownictwa. Tym marszem obecni uczcili jego pamięć w setną rocznicę urodzin.

DSC03191

Pomimo wcześniejszych deszczowych dni i w tym roku pogoda nas nie zawiodła. Przez cały marsz towarzyszyło nam słońce. W naszym przedsięwzięciu wzięło udział prawie 60 osób. Najstarsi: pani Helena Skręta i pan Jerzy Gontarek skończyli już 82 lata.

W celu nadrobienia straconej energii, po półgodzinnym marszu przyszedł czas na mały poczęstunek. Za pyszne świeże pączki podziękowania dla cukierni ESTATE Wojciecha Nici.

Do zobaczenia za rok DRODZY SENIORZY!

DSC03229DSC03238DSC03260DSC03283DSC03313DSC03307