Laureaci konkursu w Sejmie

Troje laureatów tegorocznego Konkursu wiedzy o Sejmie, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, zwiedziło 11 września Sejm. Młodzież była na Wiejskiej na zaproszenie poseł Doroty Rutkowskiej, która od kilku lat, przy współpracy Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, organizuje konkurs w Skierniewicach.

Narodowe czytanie w Skierniewicach

Ósma edycja ogólnopolskiej akcji narodowego czytania, promującej klasykę literatury polskiej, odbyła się 7 września. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką zaproponowali w tym roku lekturę polskich nowel. W Muzeum Historycznym Skierniewic można było posłuchać fragmentów utworów Brunona Schulza, Stanisława Lema i Dariusza Foksa.

Dożynkowy czas

Sierpień i wrzesień to czas, w którym rolnicy dziękują za plony i wspólnie świętują zakończenie żniw. Poseł Dorota Rutkowska uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych w Słupi w powiecie skierniewickim, Powiatowym Święcie Plonów w Rawie Mazowieckiej oraz Dożynkach Opoczyńskich.

Początek roku szkolnego

Prawie 4,6 miliona uczniów w całym kraju, w tym około 8700 ze Skierniewic, rozpoczęło 2 września nowy rok szkolny. Poseł Dorota Rutkowska uczestniczyła w uroczystej inauguracji w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach.

100-lecie OSP w Lniśnie

Ochotnicza Straż Pożarna w Lniśnie w powiecie skierniewickim istnieje już wiek. 1 września jubileusz świętowała cała gmina Godzianów. Druhowie z Lnisna mogą pochwalić się pięknym nowym sztandarem. Jego zakup wsparła uczestnicząca w uroczystości poseł Dorota Rutkowska.

Dzień Działkowca

  Działkowcy z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Konwalia” w Mokrej Prawej w powiecie skierniewickim obchodzili swoje święto. 31 sierpnia zorganizowali spotkanie, na które zaprosili między innymi poseł Dorotę Rutkowską.

Jubileusz skierniewickiego harcerstwa

Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Skierniewicach działa 100 lat. Z okazji jubileuszu 31 sierpnia przy Muzeum Historycznym Skierniewic zorganizowano wioskę harcerską. Znalazły się tam m.in. stoiska wszystkich skierniewickich drużyn i gromad. W muzeum przygotowano wystawę przedstawiającą historię hufca. Zorganizowano też pełne atrakcji miejskie gry terenowe. Gwiazdą wieczoru był zespół Zouzy.