Obywatelskie Łódzkie

Posłowie: Tomasz Siemoniak, Wojciech Wilk i Dorota Rutkowska z Platformy Obywatelskiej spotkali się 1 czerwca z mieszkańcami Skierniewic. Tego dnia do województwa łódzkiego przyjechało w sumie 70 polityków partii. W ramach projektu Polska Obywatelska odwiedzili 20 powiatów.

W spotkaniu w Skierniewicach wzięło udział około 50 osób. W większości byli to przeciwnicy partii rządzącej (PiS), co wcale nie oznacza, że przyszli ślepo przyklaskiwać opozycji. Do polityków PO mieli mnóstwo pytań, na które oczekiwali konkretnych odpowiedzi. Z sali padały też uwagi i rady. Dyskusja trwała ponad 2,5 godziny. W tym czasie mówiono m.in.: o roli mediów i Kościoła w polityce, o skutkach ustawy dezubekizacyjnej i ustawy o obrocie ziemią rolną. Uczestnicy spotkania oceniali też rządowy program 500+.

– Jeździmy po kraju i słuchamy ludzi, tego, co najbardziej im doskwiera. Poznajemy ich aktualne potrzeby. Ludzie pytają, jakie mamy rozwiązania na konkretne problemy. To okazja do skonsultowania z nimi naszego programu, naszych pomysłów na Polskę – mówi poseł Dorota Rutkowska.

Spotkania projektu Polska Obywatelska odbyły się już także w województwach: mazowieckim, lubuskim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, zachodniopomorskim, śląskim, opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej