O mnie : Polityka

dor9Przez lata stroniłam od wszelkiej działalności partyjnej. „Skusiła” mnie dopiero Platforma Obywatelska. Program tej partii jest mi najbliższy, chociaż nie twierdzę, że podoba mi się w 100 procentach. Kiedy w 2005 roku zaproponowano mi kandydowanie do Sejmu z ramienia PO, stwierdziłam, że może warto spróbować. Wtedy też podjęłam decyzję o wypełnieniu deklaracji członkowskiej. Start w pierwszych wyborach parlamentarnych uważam za sukces, mimo że posłem nie zostałam. Oddano na mnie 2279 głosów.

W 2007 roku spróbowałam ponownie. Wynik był bardzo dobry – 9137 głosów. Do objęcia mandatu poselskiego zabrakło mi zaledwie 443 głosów. I to już była dla mnie porażka. Długo nie mogłam się z tym pogodzić. Wówczas nawet nie przypuszczałam, że jeszcze w tej kadencji dane mi będzie zostać posłem. Ślubowanie w Sejmie złożyłam 14 grudnia 2010 r. W parlamencie zajęłam miejsce posła Włodzimierza Kuli z Bełchatowa, który w wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego wojewódzkiego.

W 2011 r. po raz trzeci kandydowałam w wyborach parlamentarnych. Tym razem z sukcesem. Zagłosowało na mnie 10268 osób.

Oczywiście w Sejmie reprezentuję Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r. zostałam liderem listy PO RP w okręgu nr 10. Jest to wyróżnienie, ale też ogromna odpowiedzialność. Dołożę wszelkich starań, aby sprostać temu wyzwaniu i nie zawieść naszych wyborców.