Nowa siedziba ARiMR w Opocznie

DSC_6976Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeniosła swoje opoczyńskie biuro powiatowe z ul. Sobieskiego 1 na ul. Piotrkowską 49. Oficjalne otwarcie nowej siedziby odbyło się 29 lipca. Wzięła w nim udział Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP. Do Opoczna przyjechał tez Prezes ARiMR Andrzej Gross. Wśród zaproszonych gości byli też przedstawiciele władz samorządowych gmin powiatu opoczyńskiego.

Włodzimierz Wojtaszek, dyrektor Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR, który witał przybyłych na uroczystość, podkreślał, że nowe, przestronne i klimatyzowane pomieszczenia poprawiają nie tylko komfort pracy urzędników, ale przede wszystkim jakość obsługi interesantów. W starym budynku pracownikom ciężko było obsługiwać petentów. Pomieszczenia były małe, nie było możliwości wydzielenia sali obsługi. Teraz jest zupełnie inaczej. Nowa siedziba ma odpowiednią powierzchnię. Stworzono na niej dziesięć pomieszczeń biurowych, siedem magazynowych, składnice akt i pomieszczenia socjalne. Zdaniem Andrzeja Ignerowicza, kierownika opoczyńskiego biura Agencji, to jedno z lepszych biur ARiMR w województwie łódzkim. DSC_6978

Poseł Dorota Rutkowska podkreśliła, że polska wieś w ostatnich kilkunastu latach bardzo się zmieniła. Rolnicy zwracają uwagę nie tylko na nowoczesne wyposażenie gospodarstw, ale również na estetykę obejść. – Żyjemy w XXI wieku. Tworząc nowe miejsca do pracy i obsługi interesantów nie możemy odbiegać od standardów europejskich. Nie stać nas na bylejakość. Ta siedziba ma służyć ludziom przez wiele lat i dlatego cieszy fakt, że jest funkcjonalna, wygodna i elegancka – mówiła posłanka. – Życzę, aby w nowym miejscu panowała dobra atmosfera pracy. Abyście Państwo codziennie przychodzili tutaj z przyjemnością. A pracy będzie dużo. Nowy okres finansowania w Unii Europejskiej stawia rolnictwo bardzo wysoko – dodała.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powstała w 1994 roku w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Na terenie kraju działa 16 oddziałów regionalnych (w każdym województwie) i 314 biur powiatowych (w każdym powiecie ziemskim).

Opoczyńskie biuro powiatowe obejmuje swoim zasięgiem wszystkie gminy powiatu opoczyńskiego. – Mamy złożonych prawie siedem tysięcy wniosków – mówi Bożena Czernic, zastępca kierownika biura. – To znaczy, że tylu rolników zwraca się do nas o wsparcie finansowe – wyjaśnia. Beneficjentami są głównie rolnicy, mieszkańcy wsi, ale także przedsiębiorcy i samorządy lokalne.DSC_7013