Niedziela z seniorami

Ogólnopolski Marsz Seniora z kijami nordic walking odbył się w Skierniewicach już po raz czwarty. W niedzielę, 27 września, aktywnych starszych skierniewiczan zgromadziła w parku poseł Dorota Rutkowska, która od początku jest organizatorem tej imprezy w mieście. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych (1 października) podobne marsze odbywają się w całej Polsce, w ponad 60 miastach. To inicjatywa posłanek zrzeszonych w Parlamentarnej Grupie Kobiet.

Skierniewicki marsz rozpoczął się przy zabytkowej Bramie Parkowej o godz. 10.30 profesjonalną rozgrzewką przeprowadzoną przez Kubę Bogulewskiego. – Instruktor udzielał też podstawowych wskazówek, jak maszerować z kijami. Cieszę się, że uczestnicy sami dopytywali, jak dobrze korzystać z tej aktywności – mówi poseł Rutkowska. O godz. 11 ponad 30 osób ruszyło w trasę parkowymi alejkami. – Przeszliśmy ponad dwa kilometry, zajęło nam to około 40 minut. W połowie drogi zatrzymaliśmy się na krótką gimnastykę, rozluźnienie mięśni – mówi Ada Światlak z Biura Poselskiego Doroty Rutkowskiej. – Cały czas maszerował z nami ratownik medyczny, na szczęście jego obecność okazała się czysto towarzyska – dodaje. 

ms8

ms7

ms1

ms3

Marsz zakończył się w tym samym miejscu, w którym się zaczął. Po kilkuminutowej gimnastyce seniorzy zjedli grochówkę, częstowali się też pączkami i jabłkami.

Najstarsi uczestnicy: 82-letnia pani Stanisława i 69-letni pan Adam otrzymali w prezencie Konstytucje Rzeczypospolitej Polskiej z dedykacją i podpisem Marszałka Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz poseł Doroty Rutkowskiej. Wśród wszystkich seniorów rozlosowano kilka kompletów kijów nordic walking.

Parlamentarzystka dziękowała serdecznie wszystkim zebranym za wspaniałą zabawę,  za wsparcie organizacyjne prezydentowi Krzysztofowi Jażdżykowi, za słodki poczęstunek Wojciechowi Nici z firmy Estate i za dorodne jabłka dyrektor Instytutu Ogrodnictwa Małgorzacie Korbin.

Honorowy patronat nad marszem objęli: Parlamentarna Grupa Kobiet i Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

ms10

ms12

ms11

fot. Marta Szczechowicz