Może nie będzie tak strasznie

20140217_151343– Robimy wszystko, aby podróżowanie koleją na trasie Łódź – Warszawa było jak najmniej uciążliwe. Pasażerowie są najważniejsi – zapewnia nowy prezes PKP Intercity S.A. Marcin Celejewski, podczas spotkania z poseł Dorotą Rutkowską.

Spotkanie odbyło się 17 lutego w siedzibie spółki w Warszawie przy ul. Żelaznej. Rozmowa dotyczyła trudnej sytuacji podróżnych korzystających z modernizowanej linii nr 1, a szczególnie mieszkańców Skierniewic. Prezes Celejewski przyznał, że jest to najbardziej obłożona trasa obsługiwana przez PKP Intercity. Prace nad przygotowaniem właściwych rozkładów jazdy na najbliższe miesiące, kiedy należy się spodziewać wzmożonych prac modernizacyjnych trwały od listopada. Uczestniczyli w nich wszyscy przewoźnicy. – Zależy nam na wspólnej dobrej ofercie dla podróżnych – zapewnia prezes.

I jak mówi, nie chodzi tylko o rozkład jazdy i o to, aby pociągi się nie spóźniały, chociaż to jest bodajże najważniejsze dla dojeżdżających do pracy. Ważna jest właściwa kompleksowa obsługa pasażera, a więc czystość i sprawność wagonów, rzetelna informacja, przyjazne zachowanie personelu zarówno w pociągach, jak i na dworcach, dobra współpraca dyspozytorów, honorowanie biletów przez wszystkich przewoźników, a także możliwość obniżania cen biletów w przypadku pogorszenia jakości usług.

Od 9 marca wznowione zostaną prace remontowe. Według prezesa Marcina Celejewskiego osoby dojeżdżające do pracy nie powinny się obawiać utrudnień. Poranne i popołudniowe godziny szczytu są priorytetem przewoźników.

Uwagi związane z utrudnieniami w podróży na trasie Łódź –Warszawa prosimy zgłaszać e-mailowo biuro@dorotarutkowska.pl