Młode poetki w Sejmie

Laureatki VI edycji konkursu literackiego „O laur Bolesława Prusa”, organizowanego przez skierniewickie Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa, 5 grudnia były gośćmi poseł Doroty Rutkowskiej w Sejmie. Razem z nią zwiedziły budynki parlamentu, obserwowały obrady posłów, a później zjadły obiad w sejmowej restauracji. Parlamentarzystka od kilku lat w ten sposób nagradza zwycięzców konkursu.

Oliwia Rzepecka z Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach i Wiktoria Czapnik z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Skierniewicach pojechały do Warszawy z opiekunami: Karolem Rzepeckim, wicedyrektorem ZSSO, prywatnie tatą Oliwii i Sylwią Balceruk-Juraś, nauczycielką historii i języka francuskiego w LO im. B. Prusa.

Ważnym punktem wizyty było obserwowanie obrad posłów z galerii, podczas których z sejmowej mównicy wystąpiła poseł Dorota Rutkowska, wygłosiła oświadczenie w imieniu Klubu Parlamentarnego PO w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji. Goście ze Skierniewic zobaczyli w Sejmie m.in.: tablicę poświęconą parlamentarzystom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę z godłem Polski, które ocalało z samolotu rozbitego 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, gablotę prezentującą zabytkowe laski marszałkowskie i kaplicę sejmową.

Laureatki i ich opiekunowie spotkali na sejmowych korytarzach wielu znanych polityków, wśród nich m.in.: Grzegorza Schetynę, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i Borysa Budkę, wiceprzewodniczącego tej partii, który wracał właśnie z treningu sportowego.

Trzecią laureatką tegorocznej edycji konkursu „O laur Bolesława Prusa” była Klaudia Grzelak, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach, która 5 grudnia nie mogła wziąć udziału w wycieczce.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej