MDP na Wiejskiej

 

Prawie 50 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zwiedziło Sejm 22 maja. Młodzi strażacy z jednostek OSP w Mokrej Lewej, Mokrej Prawej, Miedniewicach i Żelaznej (powiat skierniewicki, gmina Skierniewice) przyjechali do Warszawy na zaproszenie poseł Doroty Rutkowskiej.

– Będzie z nich pożytek! Następcy druhen i druhów ochotników rosną. Można się czuć bezpiecznie – mówi poseł Dorota Rutkowska.
Uczestnicy wycieczki zwiedzili gmach przy ul. Wiejskiej z przewodnikiem, pracownikiem Wszechnicy Sejmowej. Obejrzeli salę obrad, a w holu budynku zatrzymali się m.in.: przy tablicy poświęconej parlamentarzystom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicy z godłem Polski, które ocalało z samolotu rozbitego 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Mieli również możliwość spędzić chwilę w kaplicy sejmowej. Przez cały czas członkom MDP towarzyszyła poseł Rutkowska. Razem z nią zjedli na koniec obiad w restauracji sejmowej.
– Dzieciaki bardzo zadowolone. Wielkie podziękowania dla pani poseł – mówi Tadeusz Grotkowski, komendant miejsko-gminny OSP w Skierniewicach, który opiekował się uczestnikami wycieczki.

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej oraz Tadeusz Grotkowski (fb)