Maszerujemy po raz trzeci!

Tegoroczna, trzecia edycja Ogólnopolskiego Marszu Seniora – Skierniewice 2014 odbędzie się 28 września w zrewitalizowanym parku miejskim. Organizatorem wydarzenia jest poseł Dorota Rutkowska, a honorowym patronatem imprezę objęli: Parlamentarna Grupa Kobiet, Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski oraz Joanna Skrzydlewska.


Rejestracja uczestników rozpoczyna się o godzinie 10.00 przy Bramie Parkowej, ul. Sienkiewicza (szczegółowy program imprezy na zamieszczonym poniżej plakacie). – Zapraszam przede wszystkim osoby po 55. roku życia, ale młodszych również – mówi Dorota Rutkowska. – W związku z tym, że będziemy maszerować po nowych alejkach naszego parku, bardzo proszę o założenie na kije nordic walking stopek.

plakat_2014

Marsze seniora organizowane są w całej Polsce przez posłanki, które należą do Parlamentarnej Grupy Kobiet. Z roku na rok coraz więcej miast dołącza do tej inicjatywy. Termin imprezy jest ściśle związany z obchodzonym 1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. W dwóch poprzednich edycjach skierniewickiego marszu udział wzięło w sumie ok. 200 osób. Najstarsi uczestnicy mieli ponad 80 lat.

DSC03253
– Marsz seniora to doskonały sposób na aktywizację i integrację osób starszych. To szczególnie ważne dla naszego miasta, w którym osoby po 55. roku życia stanowią ponad 30% mieszkańców. Mam nadzieję, że w tym roku dopisze nam i frekwencja, i pogoda – mówi Ada Światlak, dyrektor Biura Poselskiego Doroty Rutkowskiej.

DSC_0458W poniedziałek, 22 września, w biurze poselskim odbyła się konferencja prasowa,  podczas której na pytania mediów, związane z organizowaną imprezą odpowiadała poseł Dorota Rutkowska oraz prezydent Skierniewic Leszek Trębski.