Maszeruj z nami

senior_plakat_2013II Ogólnopolski Marsz Seniora – Skierniewice 2013, organizowany przez poseł Dorotę Rutkowską, odbędzie się 28 września (sobota). Uczestnicy imprezy pomaszerują z kijkami nordic walking. Wszystkich chętnych zapraszamy do Sadu Pomologicznego przy ul. Rybickiego o godz. 10.

– Tak jak w ubiegłym roku, najpierw trzeba będzie się zarejestrować, a potem razem z innymi wziąć udział w rozgrzewce i krótkim instruktażu prawidłowego chodu z kijami – mówi Ada Światlak, dyrektor biura poselskiego.

W marszu mogą wziąć udział zarówno osoby, które uprawiają ten sport i mają kije, jak i te, które chciałyby spróbować nordic walking. Organizatorka i patroni honorowi: Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego i Leszek Trębski, prezydent Miasta Skierniewice ufundowali 30 kompletów kijów. Zostaną one rozdane nowicjuszom.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 11, kwadrans później uczestnicy wyruszą na trasę. – Będziemy szli pół godziny. Mam nadzieję, że atrakcją tegorocznej imprezy jest miejsce, w którym się odbędzie – Sad Pomologiczny – mówi poseł Rutkowska. – Dzięki uprzejmości dyrekcji Instytutu Ogrodnictwa nasi seniorzy dowiedzą się przy okazji, jakie doświadczenia są tam przeprowadzane – dodaje.

Marsz Seniora z założenia przeznaczony jest dla osób powyżej 55. roku życia, ale jeśli ktoś młodszy ma ochotę w nim pójść, może to zrobić. W ubiegłym roku w skierniewickiej imprezie wzięło udział prawie 100 osób.

Przypomnijmy, Marsz Seniora jest inicjatywą Parlamentarnej Grupy Kobiet. Odbywa się jednocześnie w wielu miastach Polski, najczęściej rodzinnych miastach posłanek należących do PGK. Termin marszu nie jest przypadkowy. Trzy dni później – 1 października – obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Marsz Seniora ma być jednym z narzędzi służących przeciwdziałaniu procesowi wykluczenia ze względu na wiek i uświadomieniu wszystkim, że seniorzy są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. To dlatego jednym z patronów honorowych wydarzenia jest pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.senior_plakat_2013