Lekcja z posłem

20140408_122449Wtorkową lekcję wiedzy o społeczeństwie dla klasy Ie Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach poprowadziła Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP. Uczniowie tej klasy mieli okazję już wcześniej poznać parlamentarzystkę, podczas ich wizyty w Sejmie w marcu tego roku. – Być może dlatego, że znamy się już trochę, młodzież była podczas lekcji bardzo otwarta, ciekawa, aktywna – mówi poseł Rutkowska. – Przyznam, że bardzo pozytywnie mnie to zaskoczyło – dodaje.

Tematem zajęć był proces legislacyjny. Młodzież chętnie i trafnie odpowiadała  na pytania dotyczące wszystkich czynności prowadzących do uchwalenia ustawy. Sama również od nich nie stroniła. Nawiązywały one szczególnie do pracy posła oraz wystąpień podczas posiedzeń sejmowych. Najbardziej aktywni uczniowie w nagrodę otrzymali drobne upominki.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż młodzież z Ie czynnie uczestniczy w prowadzonym przez panią Monikę Klepaczko-Gorczycę, nauczycielkę historii i WOS, Klubie Wolontariusza. Klasa zaangażowana jest między innymi w akcję „CIACHO DLA HOSPICJUM”, podczas której dzieciaki za symboliczną złotówkę sprzedają upieczone przez siebie, rodziców i nauczycieli ciastka, a zysk przeznaczają na skierniewickie hospicjum. Uczniowie są również zaangażowani w zbiórkę pieniędzy na operację serca pochodzącego ze Skierniewic Kamila Kobyłeckiego.

20140408_122449