Laur Bolesława Prusa

1Uroczyste podsumowanie I edycji konkursu literackiego O Laur Bolesława Prusa odbyło się dzisiaj podczas Festiwalu Nauki i Talentów w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. Konkurs, nad którym patronat objęła m.in. Dorota Rutkowska, poseł na Sejm RP, skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Rozbudzanie talentów oraz popularyzowanie twórczości poetyckiej młodych autorów, rozwijanie fantazji i wyobraźni, doskonalenie umiejętności wypowiedzi, kształcenie umiejętności wyrażania myśli w formie utworu lirycznego to główne cele konkursu.4

Nadesłanych zostało 96 wierszy. W obydwu kategoriach, tj. szkoła gimnazjalna oraz szkoła ponadgimnazjalna, przyznano nagrodę główną i trzy wyróżnienia.

Ci, którzy zwyciężyli w konkursie i ci, którzy otrzymali pierwsze wyróżnienia w nagrodę pojadą na wycieczkę do Sejmu RP, ufundowaną przez poseł Dorotę Rutkowską. – Postaram się, aby był to dla nich atrakcyjny wyjazd – zapowiada parlamentarzystka. – Razem ze mną uczniowie będą mogli zajrzeć do wielu takich miejsc w gmachu Sejmu, do których nie mieliby dostępu podczas oficjalnego zwiedzania. Zawsze dbam o to, aby moi goście mieli okazję poznać polityków, których na co dzień widują w telewizji czy na pierwszych stronach gazet – dodaje.

2

Do Sejmu razem z poseł Rutkowską pojadą:

  • Michał Kempiński (nagroda główna, Gimnazjum Integracyjne w Skierniewicach, wiersz Mróz),
  • Anna Pawlak (I wyróżnienie, Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach, wiersz Czytam),
  • Sandra Winciorek (nagroda główna, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, wiersz Owiana snem […]),
  • Michalina Michalak (I wyróżnienie, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, wiersz Czarna Sukienka).

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

365