Kolory Polski w Inowłodzu

Zabawa po sąsiedzku – pod tym tytułem 20 lipca na scenie plenerowej przy zamku w Inowłodzu odbył się koncert z cyklu Kolory Polski, organizowany przez Filharmonię Łódzką. Tegoroczne Kolory Polski to cykl 20 koncertów w 20 miastach, a hasło przewodnie, jakie im towarzyszy, to „Muzyka, historia, miejsca”.

Na koncert w Inowłodzu zjechali się melomani z Łodzi, Zgierza, Brzezin, Pabianic, Tomaszowa Mazowieckiego i okolic. W koncercie uczestniczyła również poseł Dorota Rutkowska z mężem.
Wystąpiły dwa zespoły muzyki folkowej: węgierski Babra Band, który zaprezentował tradycyjne melodie węgierskie we własnych opracowaniach oraz polska kapela Timingeriu z utworami cygańskimi, bałkańskimi i żydowskimi.
Na zamku Kazimierza Wielkiego można było obejrzeć galerię prac rzeźby i malarstwa Anny i Jarosława Luterackich pt. „Trzy spojrzenia”. Wystawę fotograficzną „Bajdy Bajki Baje” zaprezentował Tadeusz Czarnecki.
W czasie imprezy można też było spróbować inowłodzkich przysmaków przygotowanych przez członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Inowłodzu oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzustowa.

W najbliższym czasie odbędą się kolejne koncerty z cyklu Kolory Polski, m.in.:
10.08 Moniuszko? Moniuszko! w Lipcach Reymontowskich
18.08 Opera Minima w Nieborowie, premiera festiwalu
25.08 Mistrzowski Mozart w Studziannie-Poświętnem

źródło: www.gckinowlodz.naszgok.pl i Kolory Polski (fb)

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej