Kolejna ENbW w Speed Clubie

15 października w dyskotece Speed Club w Rowiskach Starych po raz kolejny  przeprowadzona została kampania „Europejska Noc bez Wypadku”. Wolontariusze zachęcali kierowców, bawiących się w klubie, aby nie pili alkoholu i bezpiecznie odwieźli swoich znajomych do domów.

Na początku zabawy 40 kierowców, na znak przyłączenia się do akcji, założyło niebieską opaskę-bransoletkę, która oznaczała deklarację, że nie będą pili alkoholu. Pod koniec akcji lub przy wychodzeniu z klubu mieli możliwość przebadania się alkomatem. Trzeźwi dostali koszulki kampanii. Osoby, u których został wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, były zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.

ENBW odbywa się co rok w trzeci weekend października we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tym roku była to już 13. edycja. Inicjatorem akcji jest belgijska fundacja Responsible Young Drivers, a organizatorem w Polsce Fundacja KRZYŚ. Do Speed Clubu kampanię sprowadziła w 2011 roku poseł Dorota Rutkowska, skierniewiczanka. – Bardzo dziękuję za współpracę właścicielowi klubu Dariuszowi Tarnowskiemu. To bardzo ważne, że dba nie tylko o dobrą zabawę dla swoich gości, ale także o ich bezpieczeństwo – mówi parlamentarzystka. – Speed Club jest jednym z ponad trzydziestu klubów w naszym kraju, które włączyły się w ENBW2016 – dodaje.

Z 40 osób, które w sobotę założyły opaski w Speed Clubie, do sprawdzenia się alkomatem przyszło 29, osiem kobiet i 21 mężczyzn. 20 osób było trzeźwych. Dziewięciu kierowców niestety wcześniej piło alkohol.

dsc_0429

dsc_0431

dsc_0438

dsc_0441

dsc_0445

dsc_0447

fot. Biuro Poselskie Doroty Rutkowskiej